Labradorský retriever

Chovatelská stanice labradorských retrieverů "Z bohyne lovu CS"
Hana a Petr Pirnerovi, Starý Plzenec  
 
 

Bio-formule Happy Dog a Happy Cat

Pravidelné a cílené zkrmování kompletních krmiv s obsahem bioformule předchází výživou podmíněným zdravotním poruchám a je tak cenným přínosem k výborné kondici psů i koček a odpovědnému vztahu člověka ke psům. I při dlouhodobém zkrmování tato krmiva zvířatům zajišťují pevné zdraví, vitalitu, výkonnost a dlouhověkost.

Proč vlastně potřebujeme Happy Dog Bio-Formuli?

Různé škodlivé vlivy civilizace na životního prostředí, dědičné predispozice a jednostranná výživa, resp. chovatelské chyby způsobují dnes zejména u čistokrevných psů tzv. nesnášenlivost na běžná komerčně vyráběná krmiva. U sportovně a pracovně zatížených psůnavíc přichází v úvahu ještě stresem podmíněné poruchy trávení. Příčinou těchto negativních projevů jsou jednak pravé alergie na některé v krmivech obsažené látky (sója, pšenice, kukuřice, hovězí bílkovina), tak i přecitlivělé reakce na látky do krmiv přidané (konzervační látky, barviva, zchutňovadla, aromata), ale i takzvaná nedostatečná aktivita trávících enzymů (amyláz - trávících cukry, proteináz - trávících proteiny a lipáz - trávících tuky) ve spojení s poruchou funkce slinivky břišní. Kromě tohoto, pro psy specifického okruhu problémů, přichází v úvahu i plošné, stále se zhoršující ochuzení našich zemědělských produktů o cenné biologicky účinné látky a stopové prvky, způsobené intenzivním obděláváním zemědělské půdy.

Následky těchto vlivů jsou u psů různé:

  • Vysoká přecitlivělost na běžná průmyslově vyráběná krmiva se sklonem k průjmům
  • Problémy kůže a srsti, způsobené jednak dlouhodobým překrmováním, t.j. nevhodným dávkováním proteinů a tuků, tak i nedostatkem živin způsobený dlouhodobým zkrmováním nevyvážených krmiv
  • Nedostatečná vitalita a výkonnost organismu, způsobená špatnou intenzitou látkové výměny a s tím související nedostatečné zásobování tělních buněk živinami
  • Snížená obranyschopnost těla a zvýšená vnímavost na infekce
  • Poruchy imunitního systému a alergické reakce

Řešení HAPPY DOG

HAPPY DOG proto přináší své vlastní řešení ve formě zdravé výživy s vyváženým obsahem a poměrem všech živin (proteinů, tuků, cukrů, minerálních látek,vitaminů a stopových prvků) přesně zaměřené na cílovou skupinu psů podle jejich plemene, životní fáze a životního stylu. Tímto řešením jsou vysoce kvalitní extrudovaná SUPER-PREMIUM a PREMIUM krmiva s originální Bio- Formulí.

 

bioformule

 

Složení Bio-Formule

Speciální bylinkové směsi připravené (bez procesu extrakce) z celých sušených rostlin, mimo jiné z fenyklu, máty, libečku, kopřivy, česneku, kerblíku, petrželi, vojtěšky, koriandru, kmínu, pažitky, sporýše, rozmarýny, aj. Bylinky svým obsahem cenných éterických olejů, tříslovin, hořčin a silic aktivně zasahují do trávícího procesu psů a působí povzbudivě na sekreci žaludeční šťávy a stabilizují konzistenci výkalů. Výše zmiňované poruchy trávení jsou tímto účinně potlačeny. Slizovité a výtažkové látky bylin zklidňují střevní činnost a stabilizují přirozenou střevní mikroflóru a vážou vznikající odpadové metabolity. Stopové prvky a cenné minerální látky jsou v bylinách obsaženy v biologicky optimálně využitelné formě a dorovnávají tak nedostatky intenzivně pěstovaných krmných obilovin a tím posilují celkovou látkovou výměnu a zvyšují vitalitu a obranyschopnost organizmu.

Bylinné směsi jsou doplňována ještě mikroživinami - biologicky velmi dobře využitelným koncentrátem stopových prvků organicky vázaným na kvasnice. Stopové prvky jsou nezbytnou stavební složkou hormonů, enzymů a vitaminů ůčastnících se na látkové výměně. Jejich nedostatek má dalekosáhlý význam pro zdraví každého psa. Jsou-li zkrmovány byť jen v malých množstvích, pak výrazně stoupá enzymatická aktivita trávících enzymů u psů a tím se zvyšuje celková stravitelnost a využitelnost přijatého krmiva.

Podpůrně zde dále působí fermentované obilí, které se připravuje speciální biotechnologií z vysoce hodnotného celozrnného ječmene.Při navlhčení suchého zrna nabobtná jeho struktura a v zrnu obsažené enzymy se mnohonásobně aktivují a "látková výměna" zrna se probudí k životu. V průběhu několika dnů ze zásobních látek zrna vznikají peptidy, oligosacharidy, vitamíny, enzymy, organické kyseliny a jiné dieteticky účinné produkty látkové výměny zrna podporující metabolizmus psa. Enzymatickým natrávením složitých cukrů ( vlákniny, škrobu ), které je pes schopen trávit jenom částečně, vznikají jednodušší cukry, které jsou pohotovým a lehce stravitelným zdrojem energie. Zapracováním fermentovaného obilí do PREMIUM krmiv se zvyšuje jejich fyziologická účinnost a celková stravitelnost.

Lněné semínko obsahuje vysoký podíl mastné kyseliny alfa-linolenové, pro psa nejdůležitější omega-3-mastné kyseliny. Tato mastná kyselina je pro psí organismus esenciální, neboť si ji není schopen sám vyprodukovat a tudíž je odkázán na její přísun formou potravoy. Její nedostatek se negativně projevuje na zdravotním stavu pokožky a srsti. Slizovité látky obsažené ve lnu zas chrání sliznici zažívacího ůstrojí jednak před mechanickým poraněním, tak i před dráždivým vlivem jedovatých splodin vlastní látkové výměny.

Křemičitá hlinka ( křemelina ) je přírodní produkt mořského pravěku, který vznikl usazením mikroskopických řas s vysokým obsahem kyseliny křemičité. Tato součást Bio-Formule je aktivním, biologicky vysoce využitelným zdrojem křemíku a důležitým stavebním kamenem pro zdravou srst, pokožku, kosti, zuby a drápy.

Souběžně s těmito všeobecnými prvky Bio-Formule, které povzbuzují látkovou výměnu a procesy trávení, je zde nově nasazen i probiotický účinek extraktu z buněčných stěn kvasnic "Saccharomyces cerevisiae". Tyto substance vnáší nový silný efekt do vědomě řízené zdravé výživy psů v podobě Beta-glukanu. Tento, jak bylo prokázáno, stimuluje specifické i nespecifické funkce imunitního systému tím, že při infekci nastupující pod vlivem stresu, zvyšuje fagocytární aktivitu a obsah bílých krvinek a taktéž obsah kyslíku v krvi.

Premium krmiva Happy Dog zajišťují psům i při dlouhodobém zkrmování pevné zdraví, vitalitu, pracovní výkonnost a dlouhověkost.

 
 
Pomocné tlapky o. p. s. - asistenční psi pro zdravotně postižené
© 2007-2024 Hana Pirnerová, V. Kratochvíla 1073, 332 02 Starý Plzenec, IČ: 48334243, tel: 724 279 599