Labradorský retriever

Chovatelská stanice labradorských retrieverů "Z bohyne lovu CS"
Hana a Petr Pirnerovi, Starý Plzenec  
 
 

Výstavní činnost

Pro chovatele patří výstavní činnost k věci. Ani u nás tomu není jinak a i "naše holky" se mají čím pyšnit. Také jsme pro Vás připravili vysvětlení pojmů, abyste se v této oblasti lépe orientovali a mohli začít přemýšlet o výstavní kariéře Vašeho pejska.

Hana Pirnerová na výstave s jednou z jejích fenZačátkem devadesátých let, kdy jsme s našimi fenkami začali jezdit na výstavy byl u nás labrador takřka neznámým pojmem. Bylo to období, kdy jsme se do kruhu dostali až po kokrech, v pozdních odpoledních hodinách, a potkávali jsme maximálně 2 nebo 3 konkurenty. Dnes už je situace zcela jiná.

Už zakladatelka našeho chovu Dianka sklidila úspěchy na výstavách. Na několika získala CAC, titul národní vítěz, Derby vítěz a oblastní vítěz. Elza,(HD 0/1), která je zase zakladatelkou naší rodové linie měla dlouhou a úspěšnou výstavní kariéru. Zúčastnila se 14 výstav a vždy byla nejméně výborná. Z toho 2x CAC, 2xres., CAC, 12x V 2, 6x V 3.

Petr Pirner bedlivee sleduje jak se darí ostatnímJejí dcera fenka Iris je šampionkou ČR, BOB, 2xres.CAC, 2x CACIB,1xres. CACIB 2x klubový vítěz, absolvovala MFT v. I c. s titulem CACT. Také její dcera, Miss Lady(HD 1/1), má už pár výstav za sebou, s oceněním výborná a výborná 3, a OVVR II. Ceně.

Od naší zakladatelky Elzy jsme si později nechali také fenku Hanny (0/0), které je 6 let byla výborná a výborná 3 z posledního vrhu sesřičky Elzu II.( Ranger Sára z.B.L: 7x výborná, z toho 1x CAC, 3x V3), OVVR I.cena) a Kryšpínu IV.( Ráchel z.B.L. HD 1/1, ocenění výborná, OVVR I.cena

4letá Nut, dcera Hanny má HD 0/0, OVVR v I.ceně, a ocenění výborná a výborná 3. Naší novou nadějí je Hanny II.. Zatím je to bezstarostné štěně, které si užívá dětství. Jaká bude její pracovní, nebo výstavní kariéra, to ukáže čas.

Po pravdě řečeno, pokud výstavní kariéry našich mladších fenek nebudou tak bohaté jako u Dianky a Elzy, je to především proto, že pejsků máme čím dál více a času čím dál méně. Kromě štěňátek jsme si totiž pořídili také dvounohou holčičku, dcerku Haničku, a také se plně věnujeme práci pro Pomocné tlapky, což je v této chvíli prioritou.

O to víc nám ale dělá radost, když se dobře umístí jiní "bohyňáci". Rádi Vám poradíme s přípravou psů na výstavy a potřebným výcvikem. Dle možností spolupořádáme výcvikové víkendy pro pejsky, kteří se chystají složit zkoušky potřebné k uchovnění a to ověření vrozených vlastností retrieverů (OVVR). Pro začátek Vám může být inspirací následující přehled nejdůležitějších informací. Zdůrazňujeme, že jde pouze o osvětlení pojmů, nemusí být přesné k současnému stavu, např. ohledně získávání titulů!

Zkratky o displazii kyčlí:

HD, nebo také RTG

hodnocení dysplazie (dědičná nemoc kyčelích kloubů)

Už i malá Hanicka trénuje vodení v kruhu

hodnocení s kombinací čísel 0,1 a 2; psáno v podobě např. 0/0, 0/1, 2/1 apod. pro pravý a levý kloub

dysplazie přípustná do chovu

hodnocení s kombinací čísel 3 a 4; psáno v podobě např. 0/4, 3/1, 3/4 apod.

dysplazie nepřípustná pro chov

Více o displazii kyčlí zde.

Zkoušky psů:

OVVR

ověření vrozených vlastností retrieverů- nutná k uchovnění

Petr Pirner s mladými fenkami

BZ

barvářské zkoušky

PZ

podzimní zkoušky

LZ

lesní zkoušky

VZ

všestranní zkoušky

ZPR

zkoušky přinášení retrieverů

FTR

mezinárodní Field Trial

Výstavy psů:

MVP

mezinárodní výstava psů

NV

národní výstava

KV

klubová výstava

SV

speciální výstava

KV

krajská výstava

OV

oblastní výstava

Overovaní vrozených vlastností retrívru v Holubím koute

 
 
Pomocné tlapky o. p. s. - asistenční psi pro zdravotně postižené
© 2007-2023 Hana Pirnerová, V. Kratochvíla 1073, 332 02 Starý Plzenec, IČ: 48334243, tel: 724 279 599