Labradorský retriever

Chovatelská stanice labradorských retrieverů "Z bohyne lovu CS"
Hana a Petr Pirnerovi, Starý Plzenec  
 
 

Happy Dog - o krmivech

Psí krmiva Happy Dog pro nás jako chovatele a cvičitele znamenají hlavně osvědčenou kvalitu. Prodáváme je tedy s vědomím, že jde o to nejlepší krmiva, jaká jdou na našem trhu najít.

Výživa psů je věcí důvěry. Ten, kdo více než 50 let využívá svých rozsáhlých zkušeností a speciálních znalostí z oblasti výživy zvířat, ten si rozhodně zaslouží Vaší důvěru. HAPPY DOG je expertem v oboru zdravé výživy psů a každému psu nabízí individuálně doladěné krmivo. Přináší kompletní a ucelený program výživy psů. Od štěněte až po speciální potravní nároky citlivých psů. Přehled produktů a možnost objednání.

HAPPY DOG znamená:

 • Pestrá paleta surovin, zdravá rozmanitost a stabilní receptury
 • Bezpečné německé suroviny v potravinářské kvalitě
 • Žádná kafilerní moučka a žádná sója
 • Žádné chemické konzervační látky, barviva a zchutňovadla
 • Extrémně vysoká stravitelnost živin ( až 92 % ) díky dokonalému způsobu opracování
 • Jedinečná Bio-Formule na podporu látkové výměny, zdravotního stavu a vitality
 • Probiotika - speciální extrakt z droždí na podporu zdravého trávení.

Návrat k přírodě!

HAPPY DOG je evropským expertem na zdravou a moderní výživu domácích zvířat. Produkuje ucelený sortiment krmiv určený pro psy všech plemen, všech věkových kategorie a všech životních stylů. Zejména krmiva SUPER-PREMIUM a PREMIUM s přídavkem jedinečné Bio-Formule se díky své prvotřídní kvalitě a vysoké stravitelnosti řadí mezi světovou elitu. Tyto přírodní produkty významnou měrou přispívají k pevnému zdraví a životní pohodě našich psích přátel. HAPPY DOG je ekonomicky výhodnou a ekologickou výživou psů vyhledávanou mnohými chovateli psů právě pro jejich vynikající poměr kvalita : užitná hodnota : cena.

Jednoduše vyzkoušejte - Přirozeně zdravější!

Interquell Stärkechemie GmbH je moderní expandující firmou se sídlem ve Wehringenu v Bavorsku. Firma vznikla z původně obilného mlýnu, který je v rodinném vlastnictví rodiny Müllerových od r.1635. S produkcí krmiv pro zvířata začala v r.1948 a nyní již přes 50 let stojí ve službách výživy zvířat. S moderní a šetrnou výrobní technologií mačkání, válcového sušení a varné extruze produkuje pestrou paletu všech druhů vloček a kousků rozmanitých tvarů, např. kroket. Moderní mísící a balící technologie ji umožňují produkovat i náročná kombinovaná krmiva.

Výrobní závod v Großaitingenu produkuje ročně cca 12.000 tun speciálních mouk pro pekařský a potravinářský průmysl. Závod ve Wehringenu produkuje ročně cca 10.000 tun krmiv pro zvířata, zejména krmiva chráněných značek Happy Dog pro psy a Happy Cat pro kočky, doplňková krmiva pro koně Happy HorseŽ, Happy Friend´sŽ pro domácí hlodavce, dále krmiva pro tržní lososovité ryby Fisch-FitŽ a pro tržní kaprovité ryby Karpfen-Fit, kompletní program pro akvarijní rybky a ryby zahradních jezírek, pro kraby, vodní želvy a taktéž krmiva pro divokou zvěř.

Firma má svou vlastní vývojovou laboratoř a nové krmné produkty testuje na Vysoké škole veterinární v Hannoveru. Při vývoji nových krmiv úzce spolupracuje s předními německými chovateli, kteří je testují v praktických podmínkách svých chovů. Firma je evropským expertem pro zdravou a moderní výživu zvířat, pružně reagující na současné vědecké poznatky. Zejména PREMIUM produkty Happy Dog s Bio-Formulí, které umožňují jedinečný způsob zdravé výživy psů, se svou kvalitou řadí mezi absolutní světovou špičku a díky svému složení jsou dlouhodobě používány nejen u chovatelů pracovních a sportovních plemen psů, ale i v úspěšných chovatelských stanicích společenských plemen psů.

Produkty firmy interquell GmbH jsou proslulé nejen v zemích Evropské Unie a Západní Evropy, ale úspěšně expandují i do zemí střední a východní Evropy. V České republice je oficiálně zastoupena od r.1998 nově založenou obchodní firmou EUROBEN, s.r.o., se sídlem v Teplicích, která si vytyčila nelehký úkol importu a distribuce speciálních krmiv do České republiky a též šíření osvěty a propagace zdravé moderní výživy zvířat.

Základní filozofie výrobce:

1. Od "šelmy" k "domácímu zvířeti"

Domestikace a její následky na chov a výživu psů

Psi ( Canidae ) jsou, tak jako jejich "předek" vlk, masožravci ( Carnivora ). I když po dobu více než 10.000 let trvající domestikace působením člověka doznaly exteriérové vlastnosti psů velkých změn, tak jejich základní fyziologické vlastnosti, zvlášť trávícího ústrojí, zůstaly téměř nezměněné.

Přitom pojem "Carnivora" neboli "masožravec" zcela nevystihuje skutečný stav. Výživa psů se mnohdy nezakládá na příjmu výhradně živočišné potravy, jako je tomu například u koček ( Felidae ), též patřících k řádu Carnivora. "Masožravci" však nežerou pouze "čisté maso", ale celé živočišné tělo. Tento poznatek má však podstatný význam. Tímto způsobem obživy má lovec-šelma k dispozici všechny životně důležité látky, jako minerálie ze skeletu a krvi, tak i vitamíny a enzymy z vnitřních orgánů a střevního obsahu, esenciální aminokyseliny z tělního tuku a neposledně i balastní látky. Tyto životně důležité látky v holé svalovině obsaženy nejsou, nebo jen v nepatrné míře.

Důležitá je taky ta skutečnost, že díky svému specifickému způsobu trávení a vyhraněnému příjmu travin a bylin, bohatých na vitamíny a stopové prvky, byli býložravci pro masožravce vždy tím nejvhodnějším zdrojem životně důležitých a zdraví prospěšných složek výživy. Nadto se psovité šelmy zcela přirozeně, podle momentální nabídky a potřeby, živí i rostlinnou potravou v podobě plodů, trav, bylinek, kořínků a lístků. Tímto způsobem výživy byl vlk schopen zužitkovat různé druhy krmiv a měl tak k dispozici širokou paletu živin.

I náš pes domácí má stejné schopnosti. Tuto širokou potravinovou paletu prokázali svým trusem zdivočelí druhově příbuzní. V počáteční fázi domestikace měl pes ještě možnost přibližně "přirozeně" se živit, a jako relativně samostatný průvodce člověka si tehdy mohl svou potravu libovolně doplňovat. Z důvodů stále užšího soužití s člověkem v jeho domáckém pojetí, a při "kamarádském" zaopatření člověkem, které pes postupně přijal, začal být jednostranně živený.

Nevhodné krmení, způsobené nevědomostí člověka a k tomu ještě druhu neodpovídající "držení psa", kdy je s ním v nejlepší víře zacházeno jako s rodinným příslušníkem, se dnes projevují v drastických klinických obrazech: onemocnění kostry, poruchy trávení, obezita , onemocnění kůže, alergie, atd.

V důsledku stále intenzivnějšího hospodaření na půdě k těmto faktorům ještě přibývá stále rostoucí ochuzení zemědělských produktů o cenné, životně důležité látky a stopové prvky. To má za následek kvalitativní a kvantitativní změny přirozeného obsahu výživných látek v komerčních krmivech.

Po oživení vědeckého zájmu o výživu psů přibývaly nové poznatky o potravních nárocích, trávících procesech a výkonnosti látkové výměny. Ukazují, že je možné zajistit vhodnou výživu psů, odpovídající jejich přirozeným nárokům v různých etapách života a různému využití.

Stejně jako dříve, i dnes je zcela zřejmá nutnost neodměřovat potřeby našich psů podle našich dobrých ekonomických poměrů, stravovacích návyků a celoroční nabídky exkluzivních potravin. Právě naopak, v zájmu psů máme volit krmiva odpovídající jejich potřebám s obsahem, co možná nejširší palety kvalitních a vysokohodnotných živin.

2. "Zpátky k přírodě" s Bio-Formulí

Jedinečná formule na podporu fyziologických pochodů látkové výměny našich psů. Díky rozmanitým vlivům životního prostředí, dědičným predispozicím a jednostranné výživě, resp. chovatelským chybám, trpí dnes zejména čistokrevní psi nesnášenlivostí na současná běžná krmiva. Kromě toho u sportovních a pracovních psů přichází v úvahu ještě stresem podmíněné poruchy trávení.

Příčinou těchto jevů jsou jak pravé alergické reakce na některé látky obsažené v krmivech ( pšenice, sója, kukuřice, hovězí maso ), tak i reakce na přídavné látky v krmivech ( konzervační látky, barviva, aromata ), ale i takzvaná nedostatečná aktivita trávících enzymů ( amyláz - trávících cukry, proteináz - trávících proteiny a lipáz - trávících tuky ) ve spojení s poruchou funkce slinivky břišní.

Kromě tohoto, pro psy specifického okruhu problémů, přichází v úvahu i všeobecné, stále se zhoršující ochuzování našich zemědělských produktů o cenné biologicky účinné látky a stopové prvky, způsobené intenzivním obděláváním zemědělské půdy.

Následky jsou u psů různé :

 • Vysoká přecitlivělost na obvyklá suchá krmiva se zvýšeným sklonem k průjmům.
 • Problémy kůže a srsti, způsobené jednak dlouhodobým překrmováním, t.j. nevhodným dávkováním proteinů a tuků, tak i dlouhodobým zkrmováním nevyvážených krmiv a tomu odpovídající nedostatek živin.
 • Nedostatečná vitalita a výkonnost, způsobená špatnou intenzitou látkové výměny a s tím související nedostatečné zásobování tělních buněk živinami.
 • Zvýšená vnímavost na infekce

Happy Dog zde proto přináší řešení ve zdravé výživě s vyváženým obsahem proteinů, tuků, vitaminů a minerálních látek, přesně zaměřené na cílovou skupinu psů, podle jejich životní fáze a životního stylu. Tím řešením jsou krmiva Premium s Bio- Formulí.

3. Složení Bio-Formule 2. generace

Bio-Formule 2. generace souhrnně obsahuje tyto součásti:

 • Bylinkovou směs
 • Mikroživiny
 • Fermentované obilí
 • Lněné semínko
 • Křemičitou hlinku
 • Beta-glucan

Detailní účinky bio-formule najdete zde.

Pravidelné a cílené zkrmování kompletních krmiv HAPPY DOG Premium kvality předchází výživou podmíněným zdravotním poruchám a je tak cenným přínosem k welfare psů a odpovědnému vztahu člověka ke psům.

Happy Dog znamená Jednoduše zdravější !

 
 
Pomocné tlapky o. p. s. - asistenční psi pro zdravotně postižené
© 2007-2024 Hana Pirnerová, V. Kratochvíla 1073, 332 02 Starý Plzenec, IČ: 48334243, tel: 724 279 599