Labradorský retriever

Chovatelská stanice labradorských retrieverů "Z bohyne lovu CS"
Hana a Petr Pirnerovi, Starý Plzenec  
 
 

Tori Farníková

Dobrý den paní Pirnerová,
po delší době se ozýváme s velkou zprávou a to, že Tori se stává dnešním dnem tj. 24.11.2015 "velkou holkou". Dnes se začala poprvé hárat. Zatím to snáší moc dobře, tak doufáme, že celý průběh hárání bude bezproblémový.

Torince se jinak daří skvěle, roste do krásy. Je veliká milovnice jídla - jako každý labrador a občas (někdy i často) velká zlobivka. Až jí jsou kolikrát vidět jiskřičky v očích, aneb co bych jim tak ještě provedla:-)

Co se týče cvičení, tak základní poslušnost ovládá moc hezky, do budoucna (pokud to bude Tori bavit) bych s ní ráda cvičila záchranařinu - pouze rekreačně, aby měla vyžití a trochu vybila přebytek energie, které má více než dost. Také přemýšlíme, že na jaře vyzkoušíme u nás v ČB výstavu, pokud do toho opravdu půjdeme, tak se poté ozvu, jak Tori dopadla.
Mějte se hezky.

Zdraví celá rodina Farníkova a Tori!:-)

Dobrý den :-)
píši Vám naše další pokroky v rámci našeho "mateřsko - psího" týdne.

Co se týče zvykání na nové, tak tady jsme udělali ten největší pokrok:-) Zahradu už má celou prozkoumanou a lítá po ní jako malej ďáblík, nejraději na zahradě má větvičky keře, který prorůstá od sousedů skrze plot k nám. Hlína jí taky není cizí - sedí a hraje si na ní radši než na trávě (než jsme se na malou jeli podívat, tak jsme sázeli na zahradě sem tam nový trávník, kde bylo potřeba), sice je většina zasázené plochy už zarostlá trávou, ale tam kde tráva ještě není, tak je Tori území:-) Doma je už taky moc hezky zvyklá, v noci spíme bez jakéhokoliv problému a kníkání:-)

Jak dojde na učenlivost, tak s přítelem nestačíme koukat - umíme Ke mně, ale už také zvládáme sedni - dokonce i gestem. Je moc šikovná, pokud to takhle půjde dál, tak půjdeme jen do štěněcí školky.

Jinak jsme byli v úterý na veterině na zastřihnutí drápků (měla je moc dlouhé a chytala se nám do oblečení a koberce). Byli jsme objednaní, takže jsme šli ihned bez čekání a tím pádem bez jakéhokoliv kontaktu s jinými zvířaty. Paní doktorka nám přeregistrovala EU pas a jsme objednaní na očkování na 20. 4.. Tori veterinu zvládla bez problémů, všichni z ní byli unesení:-)

Jinak se máme moc dobře, Torinka dělá celé rodině moc radosti, jsme moc rádi, že nám díky Vám vstoupila do našich životů:-)

Děkuji za Vaší radu a přeji krásný den:-))
Míša

 
 
 
Pomocné tlapky o. p. s. - asistenční psi pro zdravotně postižené
© 2007-2023 Hana Pirnerová, V. Kratochvíla 1073, 332 02 Starý Plzenec, IČ: 48334243, tel: 724 279 599