Labradorský retriever

Chovatelská stanice labradorských retrieverů "Z bohyne lovu CS"
Hana a Petr Pirnerovi, Starý Plzenec  
 
 

Přijme pes lidské miminko? Pes či fena?

Jestli v případě příchodu miminka si pejsek na dítě zvykne a bude ho mít rád. Je mezi pohlavím opravdu takový rozdíl?

4.4. 2006

Dotaz:

Vážená paní Pirnerová,

uvažujeme s manželem o koupi štěňátka a jelikož se mi od mala líbili labradoři, tak jsem ani jiné plemeno nehledala.

Zatím děti nemáme a dost těžko tento stav nesu, proto si myslím, že je teď nejvhodnější doba si malé psí miminko pořídit. Tím nechci říct, že v případě lidského přírustku by byl pejsek na vedlejší koleji.

Chtěla bych se Vás zeptat, jestli i my, jako chovatelé začátečníci a oba pracující si můžeme labradora pořídit. No a samozřejmě také, jestli v případě příchodu miminka si pejsek na dítě zvykne a bude ho mít rád. Chtěla bych klučinu, protože se štěňátkama nepočítáme, ale všichni nás spíše přemlouvají k fence. Prý jsou hodnější a poslušnější. Je mezi pohlavím opravdu takový rozdíl? Spíše si myslím, že hodně záleží na majiteli, jak se k pejskovi bude chovat.

Bydlíme v domku se zahradou a tak si myslím, že by pejsek byl přes den venku a odpoledne po práci bysme se mu věnovali a popř. by v noci spával doma (to bude asi moje slabost, protože mi ho bude přes noc venku líto).

Velice Vám děkuji za zprávu a omlouvám se, jestli jsou mé dotazy nevhodné.

Přeji Vám hezký den,

Klára P.

Odpověď:

Paní Kláro, pejsek je prima nápad, a je to bezva parťák na období když ještě není doma miminko, a také prima parťák na období, když se miminku nějak špatně hledá cesta k Vám :-)

Labrador je pejsek, který nemá problém přijmout dvounohé dítko svých páníčků, má rád každého živého tvora v dománosti.

Zda pes či fenka? Je v tom rozdíl jako mezi mužem a ženou :-) ale jak píšete, záleží na důsledné výchově. Když je fena nevychovaná, spustí se, když pes, běhá za ženskýma. Ale pokud chcete pejskovi věnovat čas a výchovu, je úplně jedno co si vezmete. Pes je větší, mohutnější, prostě chlap, později dospívá, když se mu chce, je něžný a milý . Fenka je milá a přítulná, rychleji dospívá, v období když hárá , má své vrtochy, ale přejde jí to... nepřipomíná Vám to náš svět?

Co se týče ustájení, je střídavá péče ideální, jen se pak musí domyslet řešení na období, když opravdu mrzne.

Tak přeji prima rozhodování nad pohlavím a barvou a vzhůru k výběru chovatele a objednat mimčo. Přeji hodně radosti a ať má brzo dvounohého kamaráda.

S pozdravem

Hana Pirnerová

Doplňující dotaz:

Paní Pirnerová,

díky moc za krásný e-mail. Moc mě potěšil a dodal dobrou náladu. Dneska jsem se v noci probudila a musela jít na toaletu, no a když jsem se viděla v zrcadle a představila si, že budu muset jít v tomhle stavu s pejskem čůrat, tak se možná chudák pohledem na mě ani nevyčurá.:o)))

Jóóó budou to krušné chvíle.

Ještě jsem se chtěla zeptat, jak je to s hovínkama, chodí pejsek na jedno místo nebo budeme mít pokakaný celý anglický trávník. To našeho tátu asi trefí šlak.:o)))

Díky moc a přeji hodně štěstí,

Klára P.

Odpověď:

Tátovi řekněte, že kakat bude na jedno místo, ale pak kaká všude. Dobrá zpráva je, že pokud budete kvalitně krmit, hovínka jdou dobře uklidit lopatkou či rukou obalenou jednorázovou gumovou rukavicí.

Jinak noční venčení trvá cca 5 týdnů a to se dá vydržet daleko lépe, než vstávání k ukňouranému dvounohému mimču :-)

Hezký den,

Hana

 
 
Pomocné tlapky o. p. s. - asistenční psi pro zdravotně postižené
© 2007-2023 Hana Pirnerová, V. Kratochvíla 1073, 332 02 Starý Plzenec, IČ: 48334243, tel: 724 279 599