Labradorský retriever

Chovatelská stanice labradorských retrieverů "Z bohyne lovu CS"
Hana a Petr Pirnerovi, Starý Plzenec  
 
 

Pejsek utíká, co s tím?

Poslední dobou stále utíká a je strašně neklidný...

3.4. 2006

Dotaz:

Dobrý den,

máme 4 ročního psa labradora. Poslední dobou stále utíká a je strašně neklidný a dokonce přestal i žrát.

Chtěla bych se zeptat, zda kastrace v něčem pomůže, zda není příliš pozdě.

Děkuji,

P.J.

Odpověď:

Nepíšete, kdy a jak utíká. Zda má kotec, či vám uteče při puštění z vodítka. Pokud máte špatný plot, zpravte ho, nedejte mu možnost, nebo vybudujte dobrý kotec.

Předpokládám, že utíká za možností užít si radovánek se psími slečnami, problém je v tom, že pes , který je "útěkářem" se dost těžko odnaučuje, obzvláště, pokud běhá za holkami. Ale důsledností, zábranou, v dobrém plotě a pořádným procvičením poslušnosti by jste to mohli zvládnout.

Kastrace je řešením, ale trvá delší dobu její účinek (zklidnění, utlumení choutek), ale pokud psovi nebudete věnovat čas a výchovu, bude to k ničemu.

Vím, že mi chválil někdo "neviditelný " plot, což je obhnání pozemku drátem a pes má na krku obojek s vysílačkou, která dává tuším nějaké impulzy (ale nevím přesně na jakém principu to funguje) jakmile se přiblíží cca 5 m k plotu.

Ale myslím, že když se pejskovi budete věnovat, zvládnete to.

Hana Pirnerová

Dovysvětlení:

Pes je velmi poslušný v naší přítomnosti si nic nedovolí, ale přes den tráví čas na zahradě, která je oplocená. Plot má víc než dva metry, ale i ten přeskočí. Též předpokládáme, že utíká za holkama. Když je v domě, tak je velmi klidný, ale venku ani chvíli neposedí.

P.J.

Řešení:

Tak v dobrém rada - kotec- kvalitní s pevnou podlahou a střechou. Anebo ho nechávat v domě, v předsíni, v místě , kde si neublíží, kde nic nezničí.

Pokud je to jinak miláček, musíte udělat vše proto, aby se mu nic nestalo. Kastrace by mohla v tomto případě pomoci, ale počítejte, nebude to hned.

Držím palce, ať to zvládnete.

Hana Pirnerová

 
 
Pomocné tlapky o. p. s. - asistenční psi pro zdravotně postižené
© 2007-2023 Hana Pirnerová, V. Kratochvíla 1073, 332 02 Starý Plzenec, IČ: 48334243, tel: 724 279 599