Labradorský retriever

Chovatelská stanice labradorských retrieverů "Z bohyne lovu CS"
Hana a Petr Pirnerovi, Starý Plzenec  
 
 

Pes na zahradu domu, kde zatím nebydlíme?

Jestli by to psovi nevadilo, že v noci by byl sám?

20.4. 2006

Dotaz:

Dobrý den,

vždycky jsme chtěli psa, akorát né do bytu. Nyní máme barák, ve kterém zatím nebudem bydlet, ale v baráku budeme pracovat (jako v kanceláři). Tento barák je cca 8 minut od domu autem.

Přemýšleli jsme, že bychom si pořídili psa na zahradu tohoto domu. Se psem bysme se snažili trávit co nejvíce času a na procházky bychom chodili minimálně 5x do týdne (víkendy by byly samozdřejmě delší než pracovní dny).

Jelikož v baráku budem pracovat neměl by to být problém. Akorát si nejsme jisti jestli by to psovi nevadilo, že v noci by byl sám. Chtěli bychom pomoci s výběrem vhodného plemene. Přemýšleli jsme už o bíglovi, ale nejsme si jistí. Prosíme o radu.

S pozdravem

N.

Odpověď:

Dobrý den pane N.,

přiznám se, pokud by jste za mnou přišel, že Vám mám prodat pejska, tak odmítnu. A to z jednoho důvodu, pes je tvor smečkový a společenský.

Vím, myslíte to dobře, ale docházení za psem, 1x denně obzvláště v zimním období je za a) málo, a za b) ruku na srdce, v mrazech...komu se chce? A obzvláště v zimním období pes potřebuje dolévat teplou vodu i 3x denně.

Možná Vám chovatel nějakého služebního plemene doporučí např. kavkazáka, ale je to plemeno hlídací, samotářské a můj názor zní, že pokud se psem netrávíme co nejvíce času ...vyroste z něho ne ideální pes - samotář.

Pokud opravdu pejska chcete, počkejte s koupí až dobu, kdy v domě budete bydlet, bude zaručený kontakt se psem, jeho péče, a hlavně výchova. Vím, že moje odpověď není to, co jste chtěl slyšet, ale je psaná srdcem pejskaře.

Přeji hodně zdaru!

Hana Pirnerová

 
 
Pomocné tlapky o. p. s. - asistenční psi pro zdravotně postižené
© 2007-2023 Hana Pirnerová, V. Kratochvíla 1073, 332 02 Starý Plzenec, IČ: 48334243, tel: 724 279 599