Labradorský retriever

Chovatelská stanice labradorských retrieverů "Z bohyne lovu CS"
Hana a Petr Pirnerovi, Starý Plzenec  
 
 

Problémy s čůráním štěněte

Poslední tři dny má hlavu u země a jen čuchá a jí a přežvykuje vše, co uvidí. Dříve i častěji čůrala, teď se třeba vůbec nevyčůrá a stále šmejdí a šmejdí, neslyší ani na zavolání, nic.

23.3. 2006

Dotaz:

Dobrý den,

jsem začínající odhodlaný amatér, který si pořídil štěňátko labradorského retrívra (včera jí byly dva měsíce) a ráda bych Vás požádala o radu.

Pejsek se stal milovaným společníkem naší rodiny, i přestože ji máme jen dva týdny. Když jsme chodily minulý týden ven, ale i začátkem týdne, tak vesele a hravě cupitala vedle nás nebo okolo nás. Poslední tři dny má hlavu u země a jen čuchá a jí a přežvykuje vše, co uvidí. Dříve i častěji čůrala, teď se třeba vůbec nevyčůrá a stále šmejdí a šmejdí, neslyší ani na zavolání, nic. Vše bere do tlamy, po každých deseti cm. Krmíme jí ještě 3x denně, tak hlad snad nemá.

Mám strach, ze něco chytí, bydlíme na sídlišti. Na fuj už ani nereaguje, i když to neustále opakujeme. A ještě malá prosba, teď tu ležela u mne u počítače a ležela v malé loužičce a spala, to dříve nikdy neudělala a je spavá. Snad se na mě nebudete zlobit pro mé otázky, ale nerada bych něco zanedbala.

Preju Vám hezký den a předem děkuji za odpovědi.

S pozdravem J. K.

Odpověď:

Dobrý den,

mohu trošku vyslýchat?

Kdy je štěně narozené?
Je s PP?
Kolikrát očkováno?
Kolikrát odčerveno?

Zatím jen rychlé odpovědi:

Krmíte málo, malé štěně musíme krmit KVALITNĚ (ne krmivo z Tesca nebo Friskies!!!!) ale kvalitní granule 4-5x denně!!!!

Venčíme "pořád" a na vodítku (doporucuji za zacatku) to jest, štěně se vzbudí, vezmeme ho do náruče a jdeme ven, štěně se nají a po 20 minutách hraní opět, vždy dáme povel "Nesie jdeme čůrat a kadit..." V momentě, když jsme úspěšní, chválíme. Vodítko je dobré proto, že máme pejska pod kontrolou a učíme ho na vodítko a na venčení na povel, co se v životě vždy hodí :-)

Změna nálady a počůrání pod sebe by nazančovala prostydnutí, zánět močáku....atd. odeberte vzorek moči a šup na veterinu zkontrolovat. Není normalní, aby prcek pod sebe načůral. Jinak žvýkání všeho na zemi, neslyšení na povel patří k věku. Je jen ve Vašich rukách, jak to bude dál.

.Ale přiznám se, to vše Vám měl vysvětlit chovatel, který Vám prodal miminko ... a měl by Vám rád a ochotně kdykoliv podat pomocnou ruku, pokud to nebyl jen clověk, který prodává štěňata.

Držím palečky a budu ráda za info.

Hana Pirnerová

 

 
 
Pomocné tlapky o. p. s. - asistenční psi pro zdravotně postižené
© 2007-2023 Hana Pirnerová, V. Kratochvíla 1073, 332 02 Starý Plzenec, IČ: 48334243, tel: 724 279 599